Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Pieniny i Pieniński Park Narodowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
543 odpowiedzi w tym temacie

#441 Animal (Krzysiek)

Animal

    poprzednio "What now"

  • Portfolio
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    Racibórz

Napisano 01 maj 2017 - 12:00

@Kacperro może niebo faktycznie trochę przeostrzone ale i tak jest super  :clap:



#442 Arti (Piotrek)

Arti
  • Użytkownik
  • 1268 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Lubelska

Napisano 02 maj 2017 - 10:21

@kacperro, szczerze to źle się ogląda. Obrazki jakby w smole, cemencie były. Każdy piksel krzyczy. Też mam takie fazy, więc nie traktuj mojej wypowiedzi zbyt poważnie. Kadry ładne.

@Mel, fajne, lekkie i z nastrojem.

@August, może i na górze coś się dzieje, dla mnie przyjemne w odbiorze.



#443 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 21 październik 2017 - 21:14

Wiem że to jedno z najczęściej fotografowanych drzew w Polsce - ale zarówno ta reliktowa sosna jak i wąwóz z wijącym się Dunajcem, to jedno z moich ulubionych miejsc w naszym kraju, dlatego biegnę tam z aparatem tak często jak to możliwe... dzisiaj byłem dwa razy. Pierwszy raz- przed wschodem słońca - i to był strzał w dziesiątkę, bo warunki były przepiękne. 

Drugi raz - podczas zachodu - gdy warunki były ponure i jesienne, dlatego wrzucam tu tylko kadr z pierwszego wejścia (jutro o świcie idę tam ponownie :)

224.

37128123724_ecd712a738_b.jpg



#444 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 22 październik 2017 - 07:31

@kacperro jakoś nie lubię zdjęć o nietypowych proporcjach boków. Twój kwadrat trzeba przewijać bo nie mieści się na monitorze a chmury w górnej części nie są do niczego potrzebne. Ja bym to przyciął do klasycznego 3:2.



#445 Wiesław Socha (Wiesław Socha)

Wiesław Socha

Napisano 22 październik 2017 - 19:46

@kacperro trochę chyba przeostrzone, ale widoczek ładny.



#446 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 październik 2017 - 20:56

@kacperro pięknie było. Ładne zdjęcie.



#447 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 23 październik 2017 - 17:57

Dzięki za uwagi :) Postaram się jeszcze wrzucić parę fotek - ale muszę przysiąść i je przewołać 

W każdym razie miło że się podobają 



#448 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 24 październik 2017 - 16:28

@kacperro świetne zdjęcie. Też odwiedziłem sosenkę w tym roku ale warunki miałem diametralnie inne ;)


Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#449 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 24 październik 2017 - 17:54

@asfoto dzięki

To jeszcze jedno z tego poranka - moje dzieci jak zobaczyły te zdjęcie - spytały - tato, gdzie taką lawę widziałeś :) 

225.

24052476728_7fa19a90d2_b.jpg

 

A tutaj zdjęcie z następnego poranka -  warunki podobne - kadr trochę inny:

256.

24052937018_624cc87d71_b.jpg

 

Natomiast o zachodzie słońca okolica wyglądała tak (panorama z 6 pionowych kadrów)

257.

37790384906_741378a3ff_h.jpg



#450 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 październik 2017 - 18:36

Kacperro piękne... ale czy nie za piękne? Jak dla mnie chyba ciut za mocno podciągnąłeś kolorki.


<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#451 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 24 październik 2017 - 19:25

@kacperro super :clap: mi się takie kolorki podobają  :)



#452 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 24 październik 2017 - 19:36

@kacperro rzeczywiście mocne kolorki, ale podobają się. :-)


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#453 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 24 październik 2017 - 20:30

@Vulpes @PREM @August  dzięki!

@August trochę może podciągnąłem - ale trzeba tam było być!!! w mojej głowie i wspomnieniach te kolory wyglądają jeszcze bardziej intensywnie - był niesamowity fioletowo różowy zafarb chmur... słońce nie świeciło żółtymi promieniami bo w zasadzie cały czas na wschodzie były chmury i te chmury promieniowały pomarańczowo-czerwonym rozproszonym blaskiem. Niesamowite wrażenia. 

Jedna zabawna sprawa - bo o niej nie pisałem wcześniej. W sobotę wyszedłem na wschód około 4:50, w drodze na Sokolicę, podchodząc pod górę, minąłem około 30 osób - dwie zorganizowane grupy, w tym jedna z przewodnikiem (jakieś warsztaty fotografii jak się zorientowałem, bo była krótka pogadanka na szczycie) i doszedłem na szczyt jako pierwszy. Rozstawiłem statyw i czekałem na wschód. Drugi przyszedł chłopak z którym zamieniłem kilka słów - i potem przyszła reszta osób :) Sokolica jest dość mała - ledwo wszyscy tam się zmieścili...

Za to w niedzielę - o tej samej porze byłem sam, jakieś pół godziny po mnie przyszedł jeszcze ten chłopak który poprzedniego dnia dotarł jako drugi i tak staliśmy tam we dwóch i nie mogliśmy się nazachwycać - ciszą, lekkim wiatrem i wspaniałym widokiem... Nikt więcej się nie pojawił. \Chciałem zrobić taką panoramę jaką 257 - i z tego wszystkiego nie zaważyłem że centralny kadr wyszedł mi poruszony... i nic z tego niestety nie wyszło - ale dopiero na komputerze to zobaczyłem..


Użytkownik kacperro edytował ten post 24 październik 2017 - 20:30


#454 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 październik 2017 - 20:49

Też niejeden raz widziałem takie kolorki, że głowa mała...

Problem w tym, że jak starałem się je potem odtworzyć na zrobionym zdjęciu, to też zazwyczaj przesadzałem z "suwaczkami" bo ciągle mi się wydawało, że było bardziej kolorowo.

Trudno jest w takich chwilach zachować umiar/rozsądek.

Twoje ujęcia są piękne, ale dla mnie lekko zbyt cukierkowe.

Tym niemniej czekam na więcej :)


<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#455 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 październik 2017 - 20:53

@kacperro fajne kadry, świetne warunki trafiłeś, jeszcze takich nie miałem tam, ale te wycieczki..., dobrze że w niedzielę nie miałeś tłoku, można było podziwiać i fotografować. Kolory faktycznie mocne, ale zdjecia są ładne.



#456 Wiesław Socha (Wiesław Socha)

Wiesław Socha

Napisano 24 październik 2017 - 21:00

@kacperro kadry fajne, ale zdecydowanie przesadzasz z kolorystyką. Szczególnie to widać na zdjęciach z pleneru w Rogalinie, Twoje zdecydowanie różnią się od prac pozostałych osób, a robione były w tym samym czasie.



#457 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 25 październik 2017 - 05:31

Panowie, dzięki za opinie, wygląda na to że powinienem przemyśleć kwestię kolorów na zdjęciach, całe życie się człowiek uczy - także po to wrzuca zdjęcia na forum, żeby otrzymać jakieś informacje zwrotne - także jestem wdzięczny, wezmę zdjęcia na warsztat jeszcze raz i przepracuję temat - zobaczymy co z tego wyniknie. 

Patrząc tak na szybko, świeżym okiem rano, widzę że możliwe że dużą część winy za zbyt kontrastowe kolory ponosi profil aparatu jaki mam ustawiony na stałe w Lightroomie i Camera Raw - czyli "Camera Landscape" o ile można to nazwać winą, bo do pewnego stopnia mi się to podoba, w pewien sposób jednak też trochę razi, także mam dość ambiwalentne odczucia. W każdym razie po zmianie na podstawowy "Adobe Standard" kolory lekko siadają, ale stają się być może bardziej naturalne... tak na szybko tego oceniać nie będą - ale będę na pewno zwracał na to uwagę

 

camera_landscape.jpg

 

Ale też jeśli macie ochotę - wrzucam jeden z rawów z poranka na Sokolicy - nieedytowany, prosto z aparatu - zerknijcie jak to wyglądało, pamiętając jednocześnie o tym że zawsze kolorystyka zdjęć zawsze odrobinę siada w stosunku do tego co widzimy na żywo, tu jest link:

0I3A6357.CR2

Jeśli macie ochotę - kliknijcie w Lightroomie albo Photoshopie na Kalibrację aparatu i zobaczcie jak się zmienia cały obraz po przełączeniu z Adobe Standard na Camera Landscape

 

 



#458 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 06 listopad 2017 - 20:29

@kacperro jeszcze raz gratuluję kadrów, do mnie one trafiają.
... wakacyjne wykopki

 

258.

26444520049_719ea928d5_o.jpg

 

259.

38165278196_4eb30c5bc8_o.jpg


Użytkownik asfoto edytował ten post 06 listopad 2017 - 20:30

Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#459 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 07 listopad 2017 - 20:49

@asfoto fajne rybie oko - zawsze bylem ciekawy jak się nadaje takie szkło do przyrody :) nie miałem okazji osobiście potestować - ale jak widzę - nadaje się :) górny kadr jak mi się wydaje z Trzech Koron?


Użytkownik kacperro edytował ten post 07 listopad 2017 - 20:49


#460 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 07 listopad 2017 - 21:13

@kacperro dokładnie, to kadr z Trzech Koron ;) 


Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych