Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Pieniny i Pieniński Park Narodowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
543 odpowiedzi w tym temacie

#61 marek0673

marek0673
  • Małomówny
  • 34 postów
  • Lokalizacja:
    Tomaszów Lubelski

Napisano 01 styczeń 2009 - 14:02

po takim wstępie czekam Norbius, z niecierpliwością na kolejne zdjęcia z tej wyprawy

#62 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2009 - 14:12

To miałeś dzień, ze zdjęć najlepsze wrażenie wywiera na mnie 21.

#63 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2009 - 16:00

Part II: Wkraczając w zimowe piekło...

23.
Dołączona grafika

24.
Dołączona grafika

25.
Dołączona grafika



#64 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2009 - 16:09

Norbius, ale biało :shock:
23 i 24 bardzo urokliwe.

#65 max

max
  • Lokalizacja:
    Tychy

Napisano 01 styczeń 2009 - 17:00

Norbius, mi również 23 i 24 strasznie się podobają, Norbius, widać, że Twe poświęcenie nie poszło na marne, przeżyłeś prawdziwą szkołę przetwania, najważniejsze, że jesteś cały i zdrowy, szacunek :bow:

#66 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 01 styczeń 2009 - 17:09

Ależ pięknie! Zdecydowanie 23.

#67 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2009 - 22:36

Biało, biało Roby :-) . Nie wiem jak to opisać ale mróz był zawieszony w powietrzu - można to nazwać "lodową mgłą". Za głęboki wydech i szron pojawiał się na szarej połówce lub na LCD :hihi:. Dobre jest to, że wiem iż aparat wytrzymuje kilka godzin na takim mrozie i wiem że bateria dużo szybciej się zużywa ;-) (ale generalnie aku z A700 wystarczy na cały dzień w takim mrozie).

Fotografowanie zimy przy słabym świetle to dla mnie nowość i muszę przyznać, że nie jest łatwo....ciężko nie przepalić zdjęcia i często wychodzi niebieska dominanta.

#68 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 01 styczeń 2009 - 22:45

Norbius, piekło? Mam zupełnie odwrotne skojarzenia :-)
Te kolorki to z szarej połówki czy masz jakiś filtr o niebieskim zafarbie?

#69 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2009 - 22:52

Używałem szarej połówki. Mimo wszystko patrząc na tą biel na żywo miała lekko niebieski odcień (gdy niebo było zachmurzone).

26.
Dołączona grafika

27. Przerażona czerwona twarz z sigmy 10-20 :-P
Dołączona grafika



#70 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 01 styczeń 2009 - 23:29

27 wiemy, że żyjesz :-P yupi :mrgreen:

strasznie lubie Twój sposób patrzenia na świat, aż chce się takiej zimy. Na zachodzie tylko zaszroniło :-/

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#71 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2009 - 23:37

strasznie lubie Twój sposób patrzenia na świat, aż chce się takiej zimy. Na zachodzie tylko zaszroniło :-/


W Warszawie spadło aż 3cm śniegu :smiech:

Swoją drogą zaskakujący dla mnie jest tak duży przeskok temperatury i aury na małej odległości. Jak napisałem w Sromowcach było zawsze maksimum -10*C i śniegu 20-50cm a już w Krakowie (jakieś 70-90km dalej) śniegu nie było za to temperatura (z tego co odczytałem na wyświetlaczach) wynosiła +2*C. Prawie tropiki :hihi:

#72 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 02 styczeń 2009 - 00:07

W mieście zawsze jest dużo cieplej. Mimo wszystko nieźle grzejemy. Samochody, mieszkania, wszystko podgrzewa powietrze w mieście. Czasami wystarczy odjechac 15 do 30 km, żeby zobaczyc zupełnie inną zimę.

#73 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 02 styczeń 2009 - 09:03

Norbius, Fajowe fotki. Czytając opis Twoich przygód myślę, że powinieneś sobie znaleźć jakiegoś towarzysza na zimowe wyprawy. Nóżka poleci na kamieniu, zwichniesz i jesteś, za przeproszeniem, w dupie... sam... i to bez termosu :shock:
Ja x lat temu przyjąłem, że nigdy nie będę łaził w góry sam. A na zimę zawsze trzeba się naprawdę porządnie przygotować - też się nauczyłem paru rzeczy na własnych błędach ;-)
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#74 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 styczeń 2009 - 10:59

Pieniny na szczęście nie są wysokimi górami i nie ma tam przepaści jak w Tatrach i po prostu nie da się zlecieć kilkaset metrów w dół. Zasięg komórki jest lepszy niż w okolicznych miejscowościach :mrgreen: np. w Sromowcach Niżnych nie miałem wogóle zasięgu a w górach miałem wszędzie (chyba). Dodatkowo od okolic przełęczy Szopka było już dużo turystów na szlaku - szli na Trzy Korony z Krościenka lub ze Sromowców Niżnych i praktycznie co 3-5min kogoś się mijało....no ale na reszcie trasy przed przełęczą Szopka nie spotkałem żywej duszy. Na pewno ochraniacze przeciwśnieżne (stuptuty) oraz kijki trekingowe to podstawa w takich wędrówkach. Na pewno nie wybrałbym się w Tatry sam zimą ;-) O termosie już na pewno nigdy nie zapomnę :mrgreen:

Lecimy dalej...

28.śnieżne pola....zaczęło pokazywać się słoneczko
Dołączona grafika

29.nadal jednak wiało chłodem
Dołączona grafika

30.zamrażał wszystko ;)....
Dołączona grafika



#75 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 02 styczeń 2009 - 12:24

Taaaa,..., niezła wyprawa no i efekty. Kurcze jak ja dawno w zimą górach nie byłem :-| Norbius, gratuluje wytrwałości i samozaparcia :lol:

#76 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 styczeń 2009 - 18:25

Norbius, faktycznie, oglądając kolejne zdjęcia wydaje się że to Syberia.

nie da się zlecieć kilkaset metrów w dół

No jakby się uprzeć to z Sokolicy, czy Trzech Koron mozna by spróbowac :mrgreen:

#77 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 styczeń 2009 - 18:56

No jakby się uprzeć to z Sokolicy, czy Trzech Koron mozna by spróbowac :mrgreen:


Ok - fakt :mrgreen: ...ale tam są barierki :-P

#78 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 styczeń 2009 - 19:24

...ale tam są barierki

Dlatego napisałem, że jakby się uprzeć ;-)

#79 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 styczeń 2009 - 22:09

mam kilka zdjęc z Sokolicy.....za barierkami...i wcale się nie upierałem :roll:
Norbius piękna zima, strasznie za taką tęsknię. Wychowałem się niedaleko Mrozów (taka miejscowowść w kierunku Siedlec, jest tam niedaleko rezerwat z jodłą) i takie temperatury to kiedyś był standard - pamiętam wyjazd do ogólniaka przy -30*C - o dziwo Autosan przyjechał. A równo 30 lat temu jak sypnęło śniegiem to....do szkoły szedłem po drutach telefonicznych....tyle że wtedy nie robiłem zdjęć....
Czekam na kolejne fotki....
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#80 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 styczeń 2009 - 21:00

A równo 30 lat temu jak sypnęło śniegiem to.....

Tia...1979 (year when i was born :mrgreen: )...zima stulecia (podobno). Wiele osób wspomina sylwestra kiedy to w ciągu kilku godzin temperatura spadła o kilkanaście stopni :zmarzluch:

Narazie starczy tych arktycznych klimatów....czas na łzawy kiczyk :mrgreen:

31. Odlatują...
Dołączona grafika







Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych