Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Wilk - Canis lupus

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
748 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gutek

Gutek

Napisano 01 lipiec 2008 - 20:31

Zdjecia nie najlepszej jakosci :-/ , ale spotkanie było bardzo niespodziewane, a do tego podniecenie zrobiło swoje. Wilk pałaszował gniazdo łabedzia i pewnie miałbym wiecej czasu aby sie przygotować ale wiatr wiał ode mnie :evil: . Szybko mnie zweszył i dał susa w chaszcze!
1.
Dołączona grafika

2.
Dołączona grafika

#2 Roby

Roby

Napisano 01 lipiec 2008 - 21:22

Gutek, gratulacje spotkania.

#3 ŁukaszMarkowski

ŁukaszMarkowski
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 01 lipiec 2008 - 21:36

no i moje gratulacje spotkania ;-)
SONY alpha 200 +18-70mm i 75-300mm

#4 nebari (Piotr)

nebari

Napisano 02 lipiec 2008 - 10:13

no brawo brawo że to nie Ty dałeś susa ja pewnie był bym szybciej od niego w drodze powrotnej :mrgreen: i mamy nowy gatunek

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |

#5 TomekP

TomekP

Napisano 02 lipiec 2008 - 10:28

mmm... Wilk to jest to!
TomekP, Nikon D70s, Tamron AF 90/2,8, Nikkor 35-70/3,3-4,5, Tamron 55-200, Helios 58/2

#6 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes

Napisano 02 lipiec 2008 - 10:28

Gutek, Przyznaj się: byłeś przebrany za czerwonego kapturka? :mrgreen:
Gratuluję spotkania i życzę lepszego wykorzystania następnego spotkania z tym zwierzem.
Pentaxy dwa i kupa szkła ;)
www.marekskruch.pl

#7 krzych

krzych

Napisano 18 lipiec 2008 - 19:56

Gutek, czy zrobiles te zdjecia w dolinie lesnej ponizej Sacharewa? tam czesto zima bywalem w miejscach uczty wilkow ale nigdy nie moglem na nie "wpasc" jak Ty! Gratuluje!

#8 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 20:00

Gutek, gratuluje spotkania :!:

#9 Gutek

Gutek

Napisano 19 lipiec 2008 - 11:12

krzych, to było przy Łutowni pomiedzy Pojednacką a Tomaszowa Drogą. Tam już od paru lat widać że chodzą.

#10 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów

Napisano 09 listopad 2008 - 18:33

Oglądałem dzisiaj program mówiący o ataku wilków na fermę hodowlaną jeleniowatych na Mazurach.
Wilki zaciukały ponoć około 20- cia osobników.
Może zna ktoś szczegóły tej sprawy?

#11 marek0673

marek0673
  • Małomówny
  • 34 postów

Napisano 09 listopad 2008 - 18:56

Też oglądałem ten program, a właściwie tylko zacząłem. Też jestem ciekawy jak to wszystko wyglądało naprawdę, bo niestety program ten, to jest niestety szukanie sensacji troszeczkę na siłę.
Trzeba poszukać czegoś więcej na necie. Chyba, że ktoś czytał juz na ten temat i wrzuci tu jakis link :)

#12 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 09 listopad 2008 - 19:27

Link:
http://wiadomosci.wp... ... caid=16efc

Najlepsze są komentarze.... "to nie mozliwe, że wilki bo one zabijają tylko żeby zaspokoic głód". Pisza je "specjalici fotelowi". Nie twerdzę, że wilk zabija dla przyjemności, ale klepanie głupot, że wilki zabiją tylko tyle ile potrzebują w przypadku kiedy mogą zabić ile chcą jest... nie wiem jak to nazwac... takim "specjalistom" należałoby pokazać obrazki z terenów górskich zimą kiedy chmara osaczona w wysokim śniegu jest wyrżnięta dokumentnie.
Nie zrozumcie mnie źle - nie twierdzę, że "wilk jest zły". Twierdze jedynie, że w "sprzyjających" warunkach mit o selekcyjnej roli wilka moża zobaczyć z innej strony - wniosek nauwa się jeden - nie w naszych warunkach.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#13 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 09 listopad 2008 - 19:32

tymbardziej skoro moj pies zabil mi 20 krolikow a niezjadl zadnego to co dopiero taki wilk:>

Canon RP + RF 24-105 STM

https://www.facebook....swiat.zdjecia/

#14 kojot

kojot
  • Małomówny
  • 46 postów

Napisano 16 listopad 2008 - 18:42

tymbardziej skoro moj pies zabil mi 20 krolikow a niezjadl zadnego to co dopiero taki wilk:>

pies i wilk to cos innego;)

#15 tomek_80 (Tomasz)

tomek_80
  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 16 listopad 2008 - 18:52

Link:
http://elk.wm.pl/Wilki-zaatakowaly-wcze ... le

,56974
A to było niecały miesiąc temu...Dziwne... Nie ma śniegu ani mrozu - wilki idą na łatwiznę...
Tomek

#16 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 20 listopad 2008 - 21:01

http://esanok.pl/ind... ... wroc=index

Obawiam się, że postawa organizacji ekologicznych wyświadcza wilkowi "niedźwiedzią przysługę" lobbując za całkowitą ochroną gatunkową wilka w Polsce i zakłamując dane na temat liczebności. Wilki tracą zakorzeniony lęk przed człowiekiem. Nie będzie nic robione w kwestii regulacji liczebności do momentu pierwszego ataku na człowieka. Po tym ruszy lawina: trucia, łapanki, kłusownictwo. Zreszta rolnicy już biorą sprawy w swoje ręce... Zamiast postulowanej przez środowiska myśliwskie regulacji będzie eksterminacja.
Ostatnio na forum łowieckim toczy się dyskusja na ten temat i ... dla ekologów o dziwo... myśliw chcą wilka w swoich łowiskach. Chcą go widzieć, są skłonni zrezygnować z części odstrzałow na rzecz żeru dla tego drapieznika (de facto już to sie robi "ściągając" z planów sztuki zagryzane przez wilki), ale.. chcą mieć równiez wpływ na jego liczebność.
EOT..

#17 Mikouak

Mikouak

Napisano 20 listopad 2008 - 22:36

unkas, czy Ty przypadkiem nie pomyliłeś forum? Płacą Ci za tą propagandę czy co? Skup się na fotografii albo przynajmniej zluzuj z podejściem do tematu.
Jakby to wyglądało, jakbym zaczął tutaj za przeproszeniem pieprzyć non stop o tym, jaki to wegetarianizm jest superbajer i czego to wegetarianie nie wymyślili...? Nie to miejsce, nie ta dyskusja.
Myślę, że żaden użytkownik tego forum nie zmieni zdania ani w jedną, ani w drugą stronę... I pisząc to nie odnoszę się tylko do powyższego postu, ale ogólnie do tego co, jak i kiedy ostatnio piszesz i co z tego wynika.
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#18 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 08:03

Mikouak, z całym szacunkiem, ale po pierwsze - nie tym tonem... po drugie to Ty zluzuj z podejściem do tematu. Nie uprawiam propagandy tylko zamieściłem link do artykułu i zabrałem głos w dyskusji, która jesli przeczytasz starsze posty w tym watku ma miejsce.
Co do zdjęć.. to mam wrażenie, że mimo wszstko zamieszczam ich nieco... więcej od Ciebie, więc uwaga niesłuszna.
Ja nikogo nie przekonuję tylko informuję jakie opinie w różnych środowiskach panują w "wilczym temacie" - a kwestia ta pojawiła sie w tym wątku.. I tyle.
Mam jeszcze taką małą prośbę na przyszłość - nie dyktuj mi co mam robić ze swoimi wypowiedziami na tym forum - ja tego nie robię w odniesieniu do Ciebie.

#19 Mikouak

Mikouak

Napisano 21 listopad 2008 - 09:22

unkas, wiem, że wstawiłeś na forum dużo więcej zdjęć ode mnie, ale po pierwsze, nie to miałem na myśli, a po drugie, dużo więcej niż zdjęć zamieściłeś ostatnio na forum postów dotyczących tylko i wyłącznie myślistwa, pisanych "tym tonem", który mi wytykasz, niejednokrotnie sprowadzających fotoprzyrodników do poziomu leśnych szkodników, które tylko przeszkadzają myśliwym w pełnieniu ich "szlachetnej misji".
A jeżeli chodzi o szacunek, to rzeczywiście wczoraj wieczorem wylazła ze mnie szuja i demagog za co przepraszam. Ostatnią rzeczą jakiej chce, jest wywołanie kolejnej awantury, która i tak do niczego nie prowadzi. Może po prostu zacznę omijać Twoje posty o tematyce odbiegającej od fotografii przyrody...
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#20 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 09:49

Mikouak, wierz mi, że mi równiez nie chodzi o wywołanie awantury. Być może nie jest to widoczne, ale ja cenię Twój głos tylko mam trudny charakter i czasem mnie ponosi. Jestem jednak przekonany, że z powodzeniem w realu mogli byśmy być dobrymi kumplami, bo wbrew pozorom aż tak wiele nas nie różni.. Tylko tego przez monitor nie widać. Nie omijaj takich postów, może zwyczajnie spróbujmy odnosić sie do słów a nie do osoby je piszącej. Ja przynajmniej będę próbował.
A tak poza tym to... Darz Bór.. a co...