Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kraje Północy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
481 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eidolon

Eidolon
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Dukla/Białowieża

Napisano 28 czerwiec 2008 - 21:48

W sumie to zdziwiłem się, że nie ma takiego tematu...
Myślę, że troche ludzi jeździ do Skandynawii, Finlandii, ew. na Syberię, więc krajobrazy stamtąd można by wrzucać tutaj.
Są co prawda 2 czy 3 tematy zahaczające o to, ale są chyba zbyt szczegółowe i na dobrą sprawę można by je też tu podkleić.

W każdym razie zacznę.
To akurat pogranicze Szwecji i południowej Norwegii w okolicach Velty.

1.
Dołączona grafika

2.
Dołączona grafika

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 czerwiec 2008 - 00:08

Eidolon, nie ma bo zwykle takie fotki wrzucane są do istniejących tematów - np. te które pokazałeś nadają się do tematu o rzekach.Przyznam się że wcale nie widać aby to była fotka z Finlandi ;-) tak jak wiele innych - spokojnie podejdą pod temat choćby wschodu słońca ( wrzuciłem tam fotkę znad Pyhaselki ), ptaków ( na południe od Joensuu sfociłem pluszcza ) itp...

Fotki ładne, już je widziałem ale teraz w lepszej jakości. Mgła fantastycznie utrzymała się nad drzewami...

:ninja:


#3 Eidolon

Eidolon
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Dukla/Białowieża

Napisano 29 czerwiec 2008 - 02:02

No dobra, jeśli tak, to może skasować ten temat jesli uwazasz, ze dubluje inne. Tak naprawde kazde (prawie) zdjecie mozna podpiac pod kilka - te tutaj moglyby poza tematem "polnoc" byc tez we "mgle" czy "rzece" albo "wodzie". Myslalem, ze watek zbierajacy z tamtych stron bedzie dobrym rozwiazaniem, no ale to nie ja jestem tu moderatorem.

Aha, tak jak napisalem - nie widac, ze to z Finlandii, bo to nie z Finlandii :P tylko ze Szwecji w poblizu norweskiej granicy

#4 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 czerwiec 2008 - 15:47

:doh: no tak, zapomniałem :mrgreen: Nie no, wątku kasować nie ma sensu chyba ;-)

:ninja:


#5 robasss

robasss
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Lokalizacja:
    Aberdeen

Napisano 02 maj 2009 - 20:13

Jedna z wielu tego typu przepieknych dolin w Szkocji - Glen Canich, zdjecie zrobine na poczatku kwietnia tego roku. Zima ustepuje ale widoki jeszcze w jesiennych tonacjach.
3
Dołączona grafika
pozdrawiam robasss. ...........4/3...............

#6 max

max
  • Lokalizacja:
    Tychy

Napisano 03 maj 2009 - 08:50

robasss, rzeczywiście urocza i malownicza dolina, piękna kolorystyka, miły dla oka kadr :thumbsup:

#7 robasss

robasss
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Lokalizacja:
    Aberdeen

Napisano 03 maj 2009 - 15:01

To co mi sie najbardziej podoba w morskich widokach w krajach typu Szkocja, Norwegia to wspaniale klify i niesamowite gatunki ptactwa zyjace na klifach w extremalnych warunkach.
Zdjecie zrobione w okolicy rezerwatu ptakow - Troup Head, gdzie zyja cale masy Gluptakow na skalnych polkach.
4
Dołączona grafika
pozdrawiam robasss. ...........4/3...............

#8 robasss

robasss
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Lokalizacja:
    Aberdeen

Napisano 03 maj 2009 - 20:11

I jeszcze jedno zdjecie z tego samego miejsca ale z drugiego konca rezerwatu, w oddali widac na klifach biale miejsca gdzie gniazduja Gluptaki.
5
Dołączona grafika
6
Dołączona grafika
To zdjecie jest z innego rezerwatu ptakow niedaleko Aberdeen.
Ciekawy jestem czy sa jeszcze inni uzytkownicy forum co zwiedzali i focili w krajach typu Norwegia lub w polnocnch rejonach Szkocji.
Z checia zobaczyl bym zdjecia z Norwegii.
pozdrawiam robasss. ...........4/3...............

#9 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 maj 2009 - 20:15

robasss, ładne zdjęcia, 4 za ciężka trzeba poprawić.
I na marginesie, warto edytować posty jak sa w niedużym odstępie czasowym, a nie ma komentarzy.

#10 robasss

robasss
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Lokalizacja:
    Aberdeen

Napisano 23 maj 2009 - 16:37

7.

Dołączona grafika

Miejsce gdzie mozna spotkac stada jeleni :) - wczesna wiosna.
Moze jednak ktos wedrowal po Norwegii i ma jakies ciekawe zdjecia.

8.

Dołączona grafika

I jeszcze jedna fota z tego miejsca.
pozdrawiam robasss. ...........4/3...............

#11 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 maj 2009 - 21:19

robasss, piękne krajobrazy.
Ps. zdjęcia za ciężkie.

#12 robasss

robasss
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Lokalizacja:
    Aberdeen

Napisano 27 maj 2009 - 17:34

Przepraszam - pomylilem rozmiar z inna galeria, to moje drugie niedopatrzenie :( ale nie moge edytowac i zmienic bo chyba jest na to limit czasu. Jesli mozesz to usun te pliki.

I jeszcze dwa z klifow. Tym razem z gniazdujacymi na skalnych polkach Gluptakami.

9.
Dołączona grafika


10.
Dołączona grafika

Korzystam z tego ze Ci sie podobaja i zapodaje jeszcze jedna fote z tego rezerwatu. Jak dla mnie jest to totalna extrema gdzie mozna zobaczyc prawdziwa walke z natura. Mlode maja miejsce na polce ale z kazdym dniem jest go coraz mniej. I w okresie kiedy przychodzi czas na trening przed pierwszym lotem niektore osobniki maja tak malo miejsca na poruszanie skrzydlami ze czasem konczy sie to nieszczesliwym pierwszym i ostatnim lotem z 20 - 30m. A bywa i tak ze karmiacy rodzice nie maja gdzie wyladowac jak dorastajacy potomek :) zajmuje cale miejce na polce.

11.
Dołączona grafika
pozdrawiam robasss. ...........4/3...............

#13 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 maj 2009 - 20:32

robasss, bardzo ładne.
Edit. 11 ciekawe to miejsce i opis.

#14 robasss

robasss
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Lokalizacja:
    Aberdeen

Napisano 03 czerwiec 2009 - 22:29

Witam ponownie :)
Oto jeszcze kilka fotek z miejca godnego odwiedzenia, zwlaszcza dla tych co lubia focic ptaki. Rezerwat w ktorym obecnie jest tysiace ptakow. Zdjecia jakie robilem w ostatnia niedziele z rana. Mialem duzo szczesicia bo na trasie ktora pokonywalem samochodem udajac sie na klify byla gesta mgla. Ale juz w rezerwacie mgla sie cofala nad morze co przy ostrym porannym sloncu dawalo ciekawy efekt.
Jak widac na zdjeciu na polkach masa ptactwa. Jutro nastepne zdjecie ze zblizeniem do ptakow wysiedzacych jaja na polce skalnej :)

12.
Dołączona grafika

Male zblizenie a jutro troche wieksze :)
13.
Dołączona grafika

14.
Dołączona grafika
pozdrawiam robasss. ...........4/3...............

#15 robasss

robasss
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Lokalizacja:
    Aberdeen

Napisano 10 czerwiec 2009 - 21:36

Witam ponownie :)
W oczekiwaniu na kogos kto wedrowal po Norwegii i zechce sie podzielic zdjeciami zamieszam kilka nastepnych fotek ze Szkocji ;)

15.
Dołączona grafika
Jest to miejsce gdzie udalo mi sie podejsc jelenie w trakcie walk.

16.
Dołączona grafika
I widoczek bardzo popularny w Szkocji w okresie letnim :)
A moze byl ktos w Szkocji i ma zdjecia z jakis ciekawych miejsc godnych odwiedzenia?
17.
[URL=http://img199.imageshack.us/i/trouphead4.jpg/]Dołączona grafika
Echo :) nikt nie byl, nikt nie widzial :) zaczekam a fotka pochodzi z prezentowanego juz wczesniej rezerwatu, troche inne ujecie z filtrem .
pozdrawiam robasss. ...........4/3...............

#16 robasss

robasss
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Lokalizacja:
    Aberdeen

Napisano 13 czerwiec 2009 - 20:29

Dzisiaj troche z innej strony. Na zdjeciu nr 5 za glownym klifem widac w oddali domy na stoku. Ponizej tych domow nad samym morzem znajduje sie ciekawie polozona miejscowosc Pennan. Oto ona :) widok z malutkiego parkingu ( na dwa samochody :) ) przy drodze dojazdowej do tej miejscowosci.

18.
Dołączona grafika
Miejscowi odczuwaja doslownie kontakt z natura he he - zwlaszcza w okresach jesiennych i zimowych kiedy to bardzo czesto sa sztormy. Nastepna fotka bedzie z troche wiekszej miejscowosi ale polozona jest podobnie. Jednym slowem Szkocja. Jakies pytania ? uwagi ? Zapraszam serdecznie :)

19.
Dołączona grafika
Obiecana fota z malej miejscowosci niedaleko Pennan. Jak widac mieszkaja doslownie nad morzem. Na stoku w oddali widac betonowy mur z ruinami kosciola - jutro zdjecie z tamtej strony z widokiem na morze i cala okolice.

20.
Dołączona grafika
Roby dzieki - ale wydaje mi sie ze ta miejscowosc tez jest pieknie polozna, zwlaszcza dla tych co mieszkaja wyzej i maja widoki ( nie chodzi mi o 1szy plan ;) ). Ci co mieszkaja przy samym morzu w czasie sztromow i ulewnych deszczy okna maja zachlapane sola :)
A najdalsza miejscowosc jaka widac nad morzem to Pennan (nr 18) W czasie odplywu mozna wzdluz morza przejsc z jednej do drugiej w 20 min.
pozdrawiam robasss. ...........4/3...............

#17 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 13 czerwiec 2009 - 20:56

robasss, ładne.
.pewnie osada rybacka...?
przypominam że malarstwo Vincenta van Gogha było dla współczesnych nic nie warte

#18 robasss

robasss
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Lokalizacja:
    Aberdeen

Napisano 13 czerwiec 2009 - 21:08

O witam :)
Dzieki za uznanie Marku__ZZ ale bardziej chodzi mi o podzielenie sie widokami :) jakie sa w Szkocji. A jesli chodzi o pytanie to raczej nie jest wioska rybacka. Moze kiedys byla to osada trudniaca sie rybolostwem . Teraz mozna tam spotkac kilka malych ludek z silniczkami ktore wyplywaja wzdluz brzegu i lowia kraby do specjalych siatek (klatek). Raczej mozna tam spotkac starsze osoby, mlodzi pouciekali do lepszego zycia .
pozdrawiam robasss. ...........4/3...............

#19 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 czerwiec 2009 - 07:18

robasss, 18 ładny krajobraz w pięknym miejscu położona ta miejscowość :-)

#20 toron27

toron27

Napisano 16 czerwiec 2009 - 08:50

robasss, dzięki wielkie za te fotki i dawaj więcej !!!!!!! czekając na kolejne Twoje szkockie krajobrazy pomogę Ci czekać na Norweskie i inne skandynawskie
pozdrawiam i mogę tylko pomarzyć, żeby tam się przenieść choć na kilka dni :)

popróbuj trochę z szarą połówką bo wydaje mi się niebo trochę za jasne, ja zacząłem używać połówki zaraz po pierwszym plenerze, kiedy porównałem moje fotki z fotkami chłopaków (różnica była kosmiczna)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych