Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Płazy w basenie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 armar

armar
  • Małomówny
  • 15 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 08 czerwiec 2008 - 23:14

Mam pytanie:
Czy istnieją jakieś przepisy (choćby budowlane) precyzujące w jaki sposób należy zabezpieczać niebezpieczne dla płazów (również dla ludzi) budowle?

Trafiłem dziś na opuszczony basen pływacki, który jest wypełniony wodą na co najmniej kilkanaście centymetrów. Wpadają tam żaby i inne zwierzęta, które już tam pozostają na zawsze, gdyż nie mają możliwości się wydostać z pułapki...
Z moich obserwacji wynika, że żaby nie umieją pływać non-stop, gdyż próbują siedzieć na śmieciach i na kilku kamieniach, które z wody wystają. Zapewne wiatr zgromadził śmieci w jednym rogu basenu - reszta basenu jest opustoszała i żab tam nie ma.
Żab jest dużo i siadają piętrowo na sobie. Nie wiem, czy te wyżej przyduszają żaby na spodzie, czy też te na spodzie nie mogą co jakiś czas wskoczyć do wody i giną z przegrzania.
Byłem zdziwiony, że żaby znajdują pożywienie wśród gnijących towarzyszek - nie zauważyłem, by przylatywały tam muchy. Odór jest niesamowity - gnijące żaby toną i z ich ciał wylatują gazy. Z powodu tego odoru postanowiłem, że nie wpadnę "przypadkiem" do środka i nie zadzwonię na policję i pogotowie - bałem się, że się zadławię własnymi wymiocinami będąc w środku.

Krótka (stronnicza) fotorelacja jest tutaj: http://armar.net.aut... ... index.html
Stronnicza, bo nie wiem, czy żabom nie jest lepiej w tym więzieniu niż gdyby były rozdeptane przez urlopowiczów odwiedzających kurort.
Pozdrawia Marek

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 czerwiec 2008 - 16:20

Hmm, ciekawa sytuacja. Ja niestety nie mam zbyt wielkiej wiedzy na ten temat. Gdyby coś się rozstrzygnęło - daj znać.

:ninja:


#3 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 10 czerwiec 2008 - 11:33

armar, jak czytam - sprawa została pozytywnie załatwiona - cieszę się że są jeszcze ludzie którzy patrzą trochę dalej niż swój czubek nosa




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych