Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Gąsienice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1394 odpowiedzi w tym temacie

#41 hubacz

hubacz

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:40

Ile knotow musialem nagenerowac zeby to uslyszec :)
Oswietlone ubogo czyli malo swiatla zastanego.
Plasko bo z lampa.
A o kontrascie to nie rozumiem :P Ze malo "wyroznia" sie w tle ? (i dlatego tez wyglada plasko ? )

P.S. Musicie chyba sie jeszcze nauczyc z nim gadac :>

#42 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:43

ja nie zamierzam kontynuować zadnej kłotni. Ba, kłotni której nie ma, nie było i nie będzie. Wypowiedziałem swoje zdanie na temat zdjęcia hubaczaco jak widać było grzechem śmiertelnym, bo jakże ośmieliłem miec inne zdanie niz koledzy z powyższych postów. Zwróciłem tylko uwagę że takich fot są miliony, żelków widuje się w galeriach i forach interetowych na pęczki i co z tego ze pokazują robala jak do kartoteki NYPD? Nadal będa tylko nieciekwwym kolejnym dokumentalnym zdjęciem,kolejnym setnym,tysięcznym, milionowym. Takiego zdjęcia sie nie zapamięta. Przy odrobinie więcej wysiłku od fotografującego więcej wkładu w światło okoliczności zdjęcia, pracy z GO można ten sam obiekt pokazać jakże ciekawiej, jakże inaczej niż owe miliony egzemplarzy w internecie. Ta fota wygląda mi na zdjęcie zrobione w sposób "O żelek, gdzie aparat, bo ucieknie" zdjęcie strzelone, pstryknięte z pośpiechu. Ale ok, niech będzie fota jest cacy. Ja bym tej foty nie powiesił na żadnym forum, ale może dlatego że mam dużo samokrytycyzmu, i dystansu do własnych gniotów.

Nikomu nie zabraniam mieć własnego zdania, usiłuje o nich dyskutować i co normalne w dyskusji staram się przekonać oponenta do wswojego, to chyba normalne. Poza tym w przeciwieństwie do niektórych nie atakuję innych tylko za to ze ośmielili się mieć inne zdanie. Uważacie ze fota hubacza jest świetna ok, dla was moze taka być dla mnie nie jest, co starałem się wytłumaczyć kilka linijek wyżej.
EOT


P.S. ricosz, mam wrażenie że za wszelka cene szukasz konfrontacji ze mną. Chętnie się zmierzę ale na zdjęcia. Wymyśl temat, potem dajmy sobie np tydzien na zrobienie zdjęć i rzućmy na forum posząc moda o ankietę.
Pasuje?

#43 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:44

hubacz, mam osobiste pytanko, ile mniej więcej fotek robisz przy jednym obiekcie, żeby potem wybrać to najlepsze?
A co do fotki to żaden knot i tyle. spoko fota.
PS. Ja też bym tej fotki nie powiesił na ścianie, ale z innego powodu - obiekt jest obrzydliwy, a fuj.

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#44 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:49

Nie robię fotek w twoim stylu roa a ty w moim, więc o pojedynku nie ma mowy. To dwa różne "równoległe światy".
A co do fotek oddających rzeczywistość to nie "jeździj" tak po nich. W internecie są miliony jak mówisz fotek podobnych do siebie. Zapewniam, że do twoich też. Rozejżyj się dokładniej po necie.

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#45 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:51

wiedziełm że odkręcisz kota ogonem,
enyłej, stosunek fot podobnych do hubaczowych a do moich zapewne nie jest równy ;]

#46 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:53

A to niby o czym świadczy? Jeśli nie wiesz to ci napiszę.

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#47 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:56

że robisz najlepsze zdjęcia na świece?

Nie robię fotek w twoim stylu roa a ty w moim, więc o pojedynku nie ma mowy. To dwa różne "równoległe światy".


widziałem na twojej stronie zdjecia kwiatów, owadów, myślę że się jednak pokrywamy tematami, a style, no cóż właśnie możnaby sprawdzić jak wypadnie "dokument" przeciw "nieprzyrodniczym fragmentom całości"

#48 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:58

Ciepło, ciepło...
A jaki według ciebie jest stosunek liczby ludzi normalnych do tych pozostałych? Myślę, że podobny.

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#49 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:00

Roa, piszesz, że takich fotek jest pełno. Tak można podejśc do wszystkiego - wszystko juz było. Zdajesz sobie sprawę ile "cyknięto" bliżej nieokreslonych kwiatków z małą GO? Albo ile zdjęć mglisyv=ch poranków? Albo wodospadów z płynąca wodą? Albo kątów brudnych i zakamarów? Pewnie jako człwiek inteligentny wiesz... mimo to nie neguję Twojego prawa do pokazywania takich zdjęc, ba, cieszę sie mogac zobaczyć Twoje spojrzenie na to wszystko. Ale tak samo (nawet cenniejsze w tym przypadku) jest dla mnie spojrzenie na "żelka" hubacza - dlaczego? Bo "żelek" jest taki jakim go hubacz zastał. I jeszcze jedno - "żelki" nie uciekają. Chciałbym zobaczyć Twoje zdjęcia płochliwych przedstawicieli naszej fauny.. ciekawe czy wtedy byś nie doceniał nawet tych nie idealnie artystycznych bądź technicznych fot... Przemyśl to.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#50 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:03

Unkas, sory, ale kłótnia z roa to moja działka. Mamy zamiar założyć oddzielny temat pod tytułem roa vs. ricosz :mrgreen:

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#51 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:07

Ciepło, ciepło...

patrzac po zdjeciach ze strony i biorąc pod uwagę to powyższe gratuluje samokrytyki ;)

(ciach) I jeszcze jedno - "żelki" nie uciekają. Chciałbym zobaczyć Twoje zdjęcia płochliwych przedstawicieli naszej fauny.. ciekawe czy wtedy byś nie doceniał nawet tych nie idealnie artystycznych bądź technicznych fot... Przemyśl to.


zdanie z uciekającym żelkiem było "przenośnią" co myślłęm że jest oczywiste.Nie rozumiesz jednej kwestii. Zdjęć wszystkich zrobiono miliardy, ale tylko te niecodzienne z dziwnym, innym śwatłem, innym klimatem się zapamiętuje. Nie czujesz róznicy pomiędzi zdjęciem a zdjęciem. Z czasem ją dojrzysz.
Dyskusja dalsza jest bezsensowna i ją kończę.

#52 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:11

roa, dwie rzeczy:
- po pierwsze nie ja pisałem "ciepło ciepło" odnośnie mistrzostwa świata.... racz to zauwazyć..
- po drugie faktycznie pora kończyć rozmowę, bo ja nie zwykłem żeby ktos używał w stosunku do mnie tak mentorskiego tomu z :poklepywaniem po plecach" (vide " z czasem ją dojrzysz" - masz strasznie wysokie mniemanie o sobie.... straszliwie).
Bez odbioru roa....

#53 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:12

ale tylko te niecodzienne z dziwnym, innym śwatłem, innym klimatem się zapamiętuje

Trochę przesadzasz. Zapamiętuje się nietypowe sytuacje a nie dziwne światło, ale oczywiście wypowiedziałeś się pod kątem swoich "doskonałych" zdjęć.
PS.
ciepło, ciepło... było zwyczajnym sarkazmem, bo chyba nie skumałeś, roa

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#54 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:21

unkas, wiem pomylilem sie i juz zedytowalem posta, po drugie to co napisalem ze nie widzisz różnicy jest wnioskiem wyciągniętym z tego co napisales a to że kiedyś dojrzysz to po prostu stwierdzenie, nie wiem co wy tu tacy obrażalscy, nic nie wolno powiedzieć bo albo źle albo niedobrze.albo w ogóle klepanie po plecach:>.

Trochę przesadzasz. Zapamiętuje się nietypowe sytuacje a nie dziwne światło, ale oczywiście wypowiedziałeś się pod kątem swoich "doskonałych" zdjęć.


Oczywiście jako psycholog forumowy wiesz pod kątem jakich zdjęć się wypowiedziałem i to w dodatku będąc złośliwym zupełnie nie wiem w jakimcelu.

Juz ci pokazuje, na razie pokaze ci dwie foty.
pomyśl!! która zostanie ci w pamięci:

A)
http://plfoto.com/zd...new/1258139.jpg

B)
http://www.obiektywn...9576_393656.jpg

#55 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:23

Wiadomo, że A.
a co jest na fotce B bo jakoś nic nie widzę? Jakieś odbicia na obiektywie?

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#56 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:28

wiedziałem z tak napiszesz bo co innego mógłbyś napisać, B oznaczałoby przyznanie mi racji a tego nie zrobisz nawet gdybyś wiedział ze ja mam, :) a na dokładkę wychodzi z ciebie totalny ignorant ;)

EOT

możesz teraz rozwinąć skrzydła krytyki ;)

12.
Dołączona grafika

#57 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:31

No tak. Moja odpowiedź znów nie po twojej myśli. Człowieku! Na fotce B naprawdę nie ma NIC. Kompletnie NIC. Jeśli widzisz w niej coś ciekawego to ci współczuję! Głęboko współczuję. Kiedyś może to zrozumiesz choć wątpię sądząc po twoim uporze.
PS. No tak. Ignorant. Tylko patrzeć jak zostanę kompletnym depilem. Psychiatra jakiś czy co?!

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#58 hubacz

hubacz

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:32

ricosz, ostatnio cedze sporo z fuji moze 1 z 50 sie znajdzie chodz czasem zadna :) .Z nikona 1/1 mi wyszlo przy kwiatkach ale tyle co sie w trawie nalezalem to moje :)

To co roa pisze to prawda a im wiecej patrze nawet na zwykle zdjecia ludzi to wiem dlaczego nawet takie zdjecia jak to moga sie podobac :)

Nie mniej jednak warto uslyszec jakas porade od ktorej jestem blisko i do ktorej doszedlbym moze za pare miesiecy :)

P.S.
Nawet moja zona z ktora roa sie nie zgodzil przy ocenie zdjecia powiedziala ze zdjecie jest tylko fajne ;/

#59 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:35

hubacz - w czym roa ma rację i o którym zdjęciu mówisz?

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#60 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:36

Jeśli widzisz w niej coś ciekawego to ci współczuję! Głęboko współczuję.


Dziękuję za wyrazy współczucia, choć zbedne. Na focie B oprócz rosiczki, która jest na obu fotach są jeszcze pokazane okoliczności przyrody, jest tło które współgra i uzupełnia motyw główny. Na focie A nie ma.

EOT definitywny bo gadam do upartej ściany,




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych