Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Paź królowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

#1 aczu

aczu
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 październik 2006 - 19:03

Jak w temacie.
Zdjęcia wykonane w Grecji, ale motyle od krajowych niczym się nie różnią :)
1.
Dołączona grafika
2.
Dołączona grafika
Niestety nieszczęśnik nie mógł odlecieć.

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 październik 2006 - 19:15

Ciekawe - angielska nazwa to 'jaskółczy ogon'
Bardzo ładne fotki, podobaja mi się kolory, szkoda tylko że takie lekko... martwy :/
Ten jest z Polski:

3.
Dołączona grafika
Zdjęcie robione w bardzo ostrym słońcu. Nie mogłem sobie poradzić z kolorami.

#3 aczu

aczu
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 październik 2006 - 19:19

Martwy (jeszcze) nie był ale nie mógł latać :( stąd taki wygląd
A twoja fotka super!!! Może pokombinuj z kontrastem to kolorki nie będą takie rażące.
Chociaż mi się takie kolory podobają!

#4 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 październik 2006 - 19:22

Nie wiem, kombinowałem na wszystkie sposoby :/ dzięki.

:ninja:


#5 StachP

StachP
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • Lokalizacja:
    Konin

Napisano 26 październik 2006 - 19:53

Jeśli nie macie nic przeciwko temu, to pozwole sobie zaprezentować mojego. Całkiem żywy i Polak :whistle:

4.
Dołączona grafika

#6 aczu

aczu
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 październik 2006 - 20:07

EXTRA zdjęcie!!!
Kurcze, przy waszych fotkach teraz żałuje, że wystawiłem swoje :( Nie umywają się

#7 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 26 październik 2006 - 20:30

...żałuje, że wystawiłem swoje...


Dobrze, że wstawiłeś, bo ośmieliłeś chłopakow do wstawienia swoich zdjęć.

Dunadan, StachP - bardzo mi się podobają wasze fotki.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#8 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 październik 2006 - 20:51

U mnie ździebko bałagan w kadrze - gałązki, wystarczyłaby jedna... U StachP i Aczu podobają mi się kolory. Aczu mógłby jednak ciut zmienić kompozycję, a u Stacha szkoda tych przepaleń na trawce...
Jednym słowem zrobić fotkę idealną jest cholernie trudno :mrgreen:

:ninja:


#9 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 26 październik 2006 - 21:04

U StachP jest wg mnie rewelacyjna kolorystyka. Dobre wrażenie robi też obniżony kontrast. Zdjęcie wygląda bardzo malarsko.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#10 tyrpin (Dariusz Tyrpin)

tyrpin
  • Małomówny
  • 36 postów
  • Lokalizacja:
    Dębica

Napisano 21 marzec 2007 - 12:39

Widzę, że nie ma osobnego wątku poświęconemu temu jednemu z najpiękniejszych polskich motyli, ani nikt nie umieścił zdjęcia w zbiorowym wątku o motylach, zapodaję 3 fotki - dwie jako owada dorosłego, jedną jako gąsienicę żerującą na kawałku naci marchewki:

5. (1.)
Dołączona grafika

6. (2.)
Dołączona grafika

7. (3.)
Dołączona grafika

Mam całą sesję z tą gąsienicą, modelkę obfociłem z każdej strony, no ale sami wiecie - nowy regulamin... 8-)
pozdrawiam

#11 StachP

StachP
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • Lokalizacja:
    Konin

Napisano 21 marzec 2007 - 12:44

Widzę, że nie ma osobnego wątku poświęconemu temu jednemu z najpiękniejszych polskich motyli


TUTAJ ;-)

Proponuję połączyć wątki.

#12 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 21 marzec 2007 - 12:53

Fotka wyraźnie z kompakta/hybrydy, bo ma bardzo duzą gębię ostrości. O ile zdj 2 fajnie z tym wyszło, wogóle oryginalne ujęcie, to na nr 1 za bardzo jaskrawe i wyraźne tło (widze, ze z ogródka - szczęściaż, same ci przylatują), do tego widze siatkę po lewo. Nie wiem na jakiej ogniskowej masz makro, ale chyba robiłes szerszym końcem - spróbuj robić makro na najdłuższym ustawieniu - tło powinno się wtedy bardziej rozmyć.

W gąsiennicy jak dla mnie za dużo nieostrości z tyłu - albo bym robił sam portret, albo całą gąsiennicę bardziej z boku - atak ani jedno ani drugie. Gąsiennice pazie po podrażnieniu , w celach obronnych wusuwają tzw. osmatermium zza głowy - 2 czerwone wijące się różki wydzielające specyficzny silny zapach - warto nad takim zachowaniem popracować, to gąsiennicy nie zaszkodzi.

#13 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 marzec 2007 - 13:08

Scalone wątki ;-) .

A odnośnie zdjęć, to jak dla mnie gąsienica super. Na 5 (1.) i 6 (2.) szkoda, że nie widać główki motyla. Piękne kolory.

#14 brezlej

brezlej
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 21 marzec 2007 - 14:27

mam pytanie do pana tyrpin'a
odnośnie tej fotki gąsienicy czyli zdjęcia nr. 7
Jakie parametry należy ustawić w aparacie zeby dosłownie nic nie było widać z tyłu (krzaków i innych badyli) mimo uzycia lampy ?
Fuji Finepix S5500 + pełna torba soczewek + wiadro ambicji
Canon 300D + Sigma 70-300 + Raynox DCR-250 (własna kombinacja)

#15 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 21 marzec 2007 - 14:42

czarne tło:
1) przysłona max. przymknięta
2) czas synchronizacji z lampą jak najgrótszy
3) tło z tyłu jak najdalej

albo prościej
4)czarny papier albo welur z tyłu :-)

#16 tyrpin (Dariusz Tyrpin)

tyrpin
  • Małomówny
  • 36 postów
  • Lokalizacja:
    Dębica

Napisano 21 marzec 2007 - 21:19

Fotka wyraźnie z kompakta/hybrydy, bo ma bardzo duzą gębię ostrości.

No i? To jakiś błąd z tego powodu? A może dyskryminacja kompaktów czy hybryd? Widzisz, chciałeś błysnąć wiedzą na temat fotografii, a nie błysnąłeś :mrgreen: A nie pomyślałeś sobie raczej, że np. "hmm... chyba duża wartość przysłony była zastosowana..." :mrgreen:
Z czałym szacunkiem, ale zdjęcie to było zrobione kitowskim obiektywem AF-S DX Zoom-Nikkor 18-70mm f/3,5-4,5G IF-ED przypiętym do Nikona D70 w... trakcie opalania, leżąc na leżaku :mrgreen:

Nie wiem na jakiej ogniskowej masz makro, ale chyba robiłes szerszym końcem - spróbuj robić makro na najdłuższym ustawieniu - tło powinno się wtedy bardziej rozmyć.

Zdjęcie akurat zrobiłem na najdłuższej z możliwych ogniskowej, czyli 70mm, więc dziękuję za rady, ale doskonale je znam :-)

W gąsiennicy jak dla mnie za dużo nieostrości z tyłu - albo bym robił sam portret, albo całą gąsiennicę bardziej z boku - atak ani jedno ani drugie.

Tak jak napisałem, wykonałem sesję z "paziowatą" modelką w każdej jej pozycji - profil prawy, lewy, portret przód, tył, góra, dół... ale niestety, regulamin zabrania wklejania więcej zdjęć jak 3, więc nie wklejałem. Jeśli faktycznie znasz się na makrofotografii, to powinieneś wiedzieć, że przy tym powiększeniu i skali 2:1 (a to jest pełny kadr oryginał zdjęcia 3008x2000 pix) GO jest bardzo papierowa, więc bardzo Cię proszę pomyśl na przyszłość lub zapytaj się najpierw o szczegóły, zanim komuś zaczniesz radzić.
Nie miej do mnie pretensji o te wywody, znam się na swojej robocie.

Nie daję zdjęć, żeby nie zaśmiecać forum, wystarczą linki.
http://tyrpin.net/fotoforum/gas3.jpg
http://tyrpin.net/fotoforum/gas4.jpg
http://tyrpin.net/fotoforum/gas5.jpg

A co do czarnego tła - wystarczy znaleźć odpowiednio ciemne, pozbawione detali i zastosować lekkie doświetlenie lampą. Zdjęcia gąsienicy robione były na przysłonie o wartości f:11 i czasie 1/200s. ISO200 - obiektyw Gielios 77M4 1.8/50 MC z pierścieniami pośrednimi, body Nikon D70.

Pozdrawiam i życzę udanych kadrów.

PS' Paweł, nie gniewaj się na mnie :)
pozdrawiam

#17 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 21 marzec 2007 - 22:55

Wg mnie 6 jest bardzo fajna, a gąsienica na 7 rewelacyjna!
tyrpin, nie powinno się wrzucać więcej niż 3 zdjęcia w jednym poście, a nie w wątku, więc śmiało możesz już wrzucać kolejne 3, na które zresztą czekam, bo narobileś mi smaka :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#18 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 23 marzec 2007 - 12:32

PS' Paweł, nie gniewaj się na mnie :)


To moje oceny twoich fotek, wiadomo, ze twórcy fotka podoba się najbardziej, a mnie nie wszystkie :-).

Pomimo, że jestem zwolennikiem naturalnego tła, a nie "pięknie rozmytego" jak większość kolegów na forum, to jednak tło pierwszej fotki wyrąźnie mi przeszkadza. I szukając przyczyn tak dużej głębi ostrości pomyśałem, że robisz zdjęcia hybryda. Ja np. robię zdjęcia hybrydą SONY i zupełnie nie rozumiem twojego oburzenia na taką sugestię, czyżby robienie zdjęć hybrydą było wg. ciebie wstydliwe? Tylko Nikon D70? Hybryda pozwala osiagnąć wiele ciekawych efektów, niedostępnych lustrzankom, ale trudniej uzyskać mniej ostre tło. Za to w lustrzance bardzo łatwo :-)

A jak lubicie nieostre gasiennice, to mam taką :-)

8) Gąsiennica pazia straszy
Dołączona grafika

#19 tyrpin (Dariusz Tyrpin)

tyrpin
  • Małomówny
  • 36 postów
  • Lokalizacja:
    Dębica

Napisano 23 marzec 2007 - 13:15

Hybryda pozwala osiagnąć wiele ciekawych efektów, niedostępnych lustrzankom, ale trudniej uzyskać mniej ostre tło. Za to w lustrzance bardzo łatwo :-)

No, w końcu mądrze gadasz... :mrgreen: Mnie osobiście zdziwiło i zirytowało Twoje stanowcze stwierdzenie, że to komakt/hybryda, bo tylko taki efekt można wspomnianymi aparatami zrobić. Otóż nie tylko...

I szukając przyczyn tak dużej głębi ostrości pomyśałem, że robisz zdjęcia hybryda.

Nie pomyślałeś, tylko stwierdziłeś fakt, pisząc jednoznacznie:

Fotka wyraźnie z kompakta/hybrydy, bo ma bardzo duzą gębię ostrości.

Co do

czyżby robienie zdjęć hybrydą było wg. ciebie wstydliwe?


to właśnie ja się ciebie pytałem o to - przeczytaj dokładnie.
Ja tak wcale nie uważam, sam uzywałem w 2003 roku Fuji S602 potem S7000 z doskonałym makro i wcale sie nie wstydzę tego.

A co do Twojej oceny moich zdjęć - wcale Ci się nie muszą podobać, najważniejsze, że się większości podobają, bo cyt. "normą jest ogół, nie margines" - sorry, że tak napisałem.
Masz jakąś stronę www? Chętnie obejrzę Twoje zdjęcia :) Pozdrawiam :)
pozdrawiam

#20 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 23 marzec 2007 - 13:36

Masz jakąś stronę www? Chętnie obejrzę Twoje zdjęcia :) Pozdrawiam :)


Strony brak, publikuję w realu :-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych