Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Ostrzeżenia i Bany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#21 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 kwiecień 2008 - 22:08

Unkas i Mortis bronicie roa, macie prawo, możecie zgadzać się lub nie z tą decyzją.
Powiem jedno - osobiście uważam, że za długo takie zachowanie było tolerowane, uważam, ze byliśmy zbyt pobłażliwi i masz racje Unkas być może czasem źle reagowaliśmy, ale nie zawsze da się podjąć właściwą i zarazem szybką decyzję. Ostre języki ma kilka osób na tym forum i Ty również o tym wiesz.

W regulaminie jest zapis o banicji po dwóch ostrzeżeniach. Ktoś kto został raz ostrzeżony powinien się liczyć z tym że może zostać usunięty z forum. Ostatnio roa zachowywał się dobrze, aż do wczoraj.

Poza tym jak uczy doświadczenie życiowe zawsze ktoś się z jakąś decyzją zgadza, inny nie, najczęściej nie zgadzają się ci co nie mają pełnej wiedzy. Niestety ale pewnych rzeczy jak napisał Morav nie możemy publicznie ujawnić, bo jest to naruszenie korespondencji i stanowi przestępstwo.

Mortis jak brakuje tak Ci zdjęć roa, masz zawsze jego stronę do pooglądania.

tak i 10- 11 -latki z kotami i papużkami falistymi.

A tu podobno dorośli ludzie.

#22 hubacz

hubacz

Napisano 04 kwiecień 2008 - 22:42

Moze sie powtorze ale pisalem o tym juz wczesniej zeby roa usunac z forum bo niejako wiedzialem jak to sie skonczy. Ten kto bedzie chcial podziwiac jego prace zawsze bedzie wiedzial gdzie go szukac.

za długo takie zachowanie było tolerowane, uważam, ze byliśmy zbyt pobłażliwi


ale nie zawsze da się podjąć właściwą i zarazem szybką decyzję


Na CF reakcje byly nieco bardziej powsciagliwe w przebiegu ale nie bawili sie w ostrzezenia i za swoje zachowanie zostal rowniez wywalony.

Nie mowie ze nie mial racji w swoich twierdzeniach bo wiele osob cenilo i nadal ceni jego zdanie nie mniej sposob podawania nie nalezal do delikatnych.

Inna sprawa

być może czasem źle reagowaliśmy

Wg mnie zle a zwlaszcza jesli chodzi o feralny temat i posty ale puscmy wszyscy to w niepamiec i robmy zdjecia :>

#23 hubacz

hubacz

Napisano 04 kwiecień 2008 - 23:35

Dorzuce jeszcze 2 grosze bo uwazam to za waznei:

tylko w tych dwóch jestem w stanie dostrzec, że ich twórcy wysilili sie na tyle, by zaprezentowane kadry stanowiły pewną spójną zamkniętą całość.

To może kolego, podzielisz się z nieświadomym plebsem i objaśnisz nam szraczkom, co dostrzegasz w tych dwóch zdjęciach ze szczególnym naciskiem na warstwe znaczeniową, sugerowane symbole oraz to, jaka spójną i zamkniętą całość tworzą. A może ważniejsze w tych dwóch zdjęciach to, co w warstwie wskazującej? Zeby nie było to pustosłowiem bez znaczenia.
Czekamy bo jak na razie takimi wypowiedziami jak w tym wątku najzwyczajniej obrażaszy wszystkich wokoło którzy chcą sie tu czegoś nauczyć (przypomnę że to forum, a nie jakaś galeria) - osobiście już raz kolega takie podejście zzaprezentował na KKMie, po czym nastąpiło teatralnie odejście z tego forum - poziom prezentowanych zdjęć na nim byl za niski, co w takim razie kolega robi jeszcze na tym forum, skoro tu poziom na tym samym poziomie?

Świadomie zastosowali okeślone uproszczenia tworzące pewne konspekty - symbole - mające wpływ na oddanie nastroju miejsc.

Jakie uproszczenia, które tworzą jakie konspekty? Jaśniej szanownego kolegę prosimy, bo to jak na razie jest zwykle pustosłowie z narcystycznym podejściem do własnych słów.

Prosimy kolegę.


a zwlaszcza za to:

To może kolego, podzielisz się z nieświadomym plebsem


Za plebs w zadnym znaczeniu sie nie uwazam i w moim mniemaniu w postach Pyzika i wczesniejszych jego w tym temacie nie padlo takie okreslenie w niczyja strone ani tez inne obrazliwe.
Roby do ktorego nic osobiscie nie mam wg mnie powinien dostac za to ostrzezenia a za fakt ze jest moderatorem powinien byc zdjety z tej funkcji bo zwyczajnie sobie z tym nie radzi.

#24 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 05 kwiecień 2008 - 02:23

A ja powiem tak: nie wiem, czy mam się cieszyć czy nie nie, że roa został usunięty. Zdecydowanie podziwiam jego umiejętności, choć większość prac nie przemawiała do mnie (zbyt wiele nieostrości). Mam tylko gorącą nadzieję, że zapanuje na Forum spokój, bo ostatnio sporo tu niesnasek było i dla mnie, najzwyklejszego, całkiem miernego użytkownika forum, było to po prostu niesympatyczne.
Życzę nam wszystkim miłej atmosfery na tych stronach. No, a teraz czas rozpocząć aktywniejszą część dnia, bo się coś późno zrobiło...

#25 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 kwiecień 2008 - 06:32

Wybaczcie co napiszę ale po ostatnich wydarzeniach odczuwam paskudny niesmak. Nie skaczę po różnych Forach, to tutaj to DRUGIE na którym umieściłem zdjęcia (poza jednym, nazwę je "rodzinnym" z którym jestem od lat też pełniąc rolę moderatora).
I Bogu dziekuję, że nie jestem w kolejnych dziesięciu, bo widzę, że złym zwyczajem jest przenoszenie osobistych niesnasek z jednego miejsca w drugie. Wybaczcie - ale to starsznie dziecinne. "Teoretycznie" dorośli ( :-? ) ludzie, z podobnymi pasjami robiący sobie takie rzeczy....Smutne to, ale mam nadzieję, że to przejściowe i wkrótce nastąpi przesilenie i wrócimy do tego co najważniejsze dla Nas tu wszystkich - fotografowania przyrody....

Problemy z różnymi temperamentami i opiniami są zawsze i w
Mam tylko gorącą nadzieję, że zapanuje na Forum spokój, bo ostatnio sporo tu niesnasek było i dla mnie, najzwyklejszego, całkiem miernego użytkownika forum, było to po prostu niesympatyczne.



Bardzo mądre słowa Moniko, szkoda że zabrakło takich w trakcie tej gorącej dyskusji ostatnio...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#26 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 05 kwiecień 2008 - 12:09

August, z tego co kojarzę nie wytrzymałam i też w czasie dyskusji (chyba ostatniej - w zachodach słońca powiedziałam coś podobnego, tzn przeszło to bez echa...

#27 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 05 kwiecień 2008 - 12:35

August, z tego co kojarzę nie wytrzymałam i też w czasie dyskusji (chyba ostatniej - w zachodach słońca powiedziałam coś podobnego, tzn przeszło to bez echa...


No własnie nie przeszło bez echa! Twój post zakończył dyskusję w wątku. :-D

#28 Guest_roa-info_*

Guest_roa-info_*

Napisano 05 kwiecień 2008 - 22:24

Witam wszystkich,

Jako były użytkownik tego forum chciałbym wnieść do tej dyskusji kilka rzeczy, które są ważne i mam nadzieję, że ktoś je przeczyta zamim zostanie ten post usunięty a moje konto z numerem IP zablokowane.

1) Ponieważ nie jestem juz użytkownikiem tego forum, napisałem do administratora maila z żądaniem usunięcia moich wszystkich zdjęć z postów na forum i z postów konkursowych. Niestety moje kilka maili które wysłałem w tym temacie zostało jak przypuszczałem zignorowanych. Zatem publicznie po raz ostatni odnoszę się do obecności moich zdjęć na forum: Nie wyrażam zgody na publikację w jakikolwiek sposób i w jakiejkolwiek formie zdjęć mojego autorstwa na forum fotoprzyroda.pl. To samo tyczy się moich komentarzy. Mam nadzieję że teraz zdjęcia i komentarze znikną. Jeśli nie, sprawa bezprawnego wykorzystania mojego dorobku fotograficznego trafi do sądu.

2) Jak sama nazwa wskazuje PW to PW, a za PW dostałem podobno bana. Napisałem do Robiego PW z wyjaśnieniem co sądzę na rózne tematy, a tym również co myślę o nim. PW to sprawa między autorem i odbiorcą, a wgląd administratora w taką wiadomość uważam za naganne i łamiące tajemnicę korespondencji. Jestem przekonany że tego typu PW między innymi uzytkownikami, gdzie jeden z nich nie jest częścią trzonu władzy, przeszła by bez echa, choć pewny jestem że w ewentualnej ripoście redakcji przeczytamy że absolutnie nie. PW są po to by ewentualne brudy prać w zaciszu nie na forum, o co zresztą sam robby zabiegał zwracając się do mnie w feralnym poście.

3) Myślę że umieszczenie w podpisie mojego strego nicka informacji o banie, jest nie na miejscu. Wszyscy już wiedzą że go dostałem, a takie piętnowanie jest niczym innym niż publicznym paleniem na stosie czarownicy by władza pokazała że jest sroga, twarda i gotowa posunąć się do wszystkiego by wszyscy mieli takie jak ona zdanie.

4) Dostałem również informację mailem od zarządu forum, że na plener stawić się nie mogę. Obiecałem Robiemu w PW jedną rzecz powiedzieć podczas pleneru i obietnicy postram się dotrzymać. :)

P.S. Zastanawiam się jak długo powisi ten post. Wiem również że jego zniknięcie oznaczać będzie pełną cenzurę forum i fakt że należy się zawsze z redakcją zgadzać. Jeśli tak, to dziękuję za bana, jeśli nie super. Nauka nie zawsze idzie w las ;)


P.S.2 hubacz myślę że przenoszenie niesnasek z innego forum jest tu nie na miejscu, bo to co się działo tam nijak ma się do sytuacji tutaj, więc imo uprawiasz wodolejstwo przyprawione niechęcią do mojej osoby. Olewałeś mnie od zawsze proszę olewaj dalej.

Dobranoc wszystkim i życzę udanych zdjęć i dystansu do nich.
Już się nie zobaczymy.

#29 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 05 kwiecień 2008 - 23:10

Już się nie zobaczymy.

A co IP się skończyło?

Nie wyrażam zgody na publikację w jakikolwiek sposób i w jakiejkolwiek formie zdjęć mojego autorstwa na forum fotoprzyroda.pl.

I te zostaną usunięte.

#30 hubacz

hubacz

Napisano 06 kwiecień 2008 - 07:17

to co się działo tam nijak ma się do sytuacji tutaj

Zachowanie na CF bylo dokladnie takie samo stad wziela sie analogia...

Olewałeś mnie od zawsze proszę olewaj dalej.

Nie bylo tak zawsze tylko od feralnej sytuacji na CF gdzie zostalem zwyzywany za co wlasnie wyleciales. Jeszcze wtedy nie zdawalem sobie sprawy do czego rozmowy z toba moga prowadzic. Na dowod tego niech beda zdjecia ktore wykonywalem do poradnika makro ktory probowales stworzyc a ktory zostal nie dokonczony ...

#31 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 06 kwiecień 2008 - 14:41

4) Dostałem również informację mailem od zarządu forum, że na plener stawić się nie mogę.


...moim zdaniem takie cos to chwyt ponizej pasa.. rozumiem, ze Roa pojechac na plener nie moze, bo nie jest uzytkownikiem forum. W zwiazku z taka interpretacja wnioskuje, ze zony i mezowie uzytkownikow rowniez nie jada? W koncu nie sa uzytkownikami... Pare postow wyzej chyba Dunadan napisal, ze kazdy 'nowy' na forum twierdzi ze ma ono specyficzny klimat. Coz, jak sie w swietle ostatnich wydarzen okazuje, jest on tylko fikcja. Wielka szkoda, mam nadzieje ze to tylko chwilowe zalamanie, choc i tak juz czesc fotoprzyrody.pl w moich oczach bezpowrotnie umarla..
World is a lonely place - you're on your own.

#32 hubacz

hubacz

Napisano 06 kwiecień 2008 - 16:15

Mortis, ja bym to raczej rozumial ze milo by bylo gdyby go nie bylo bo mogloby doprowadzac do niepotrzebnej dyskusji.

Ze swojej strony moge jedynie powiedziec ze szkoda ze taki rozwoj sytuacji nastapil tak pozno bo moglbym jeszcze jakos odkrecic zaplanowane zajecia na ten weekend ;/

choc i tak juz czesc fotoprzyrody.pl w moich oczach bezpowrotnie umarla


niestety ...

#33 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 kwiecień 2008 - 16:57

czesc fotoprzyrody.pl w moich oczach bezpowrotnie umarla..


to normalne , jak to wprzyrodzie , praw darwina nie da się oszukać , ewolucja idzie dalej , słabi muszą odejść . ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#34 Magnum43

Magnum43
  • Użytkownik
  • 1440 postów

Napisano 06 kwiecień 2008 - 17:17

to normalne , jak to w przyrodzie , praw darwina nie da się oszukać , ewolucja idzie dalej , słabi muszą odejść .

Słuszne spostrzeżenie lecz nawet gatunki z ...."czerwonej księgi" ( FP )....przy odpowiednich działaniach mają szansę na przeżycie dostosowując się do zmnieniajacego się środowiska a tym samym do skromniejszej bazy pokarmowej i mniejszej ilości tlenu :sorry:
BlueDun Potrafisz pisać niezłe teksty .
Cieszę się że ktoś w końcu rozładował ten ponury nastrój . :clap:

#35 Pyzik

Pyzik

Napisano 06 kwiecień 2008 - 17:17

Dorzuce jeszcze 2 grosze bo uwazam to za waznei:

tylko w tych dwóch jestem w stanie dostrzec, że ich twórcy wysilili sie na tyle, by zaprezentowane kadry stanowiły pewną spójną zamkniętą całość.

To może kolego, podzielisz się z nieświadomym plebsem i objaśnisz nam szraczkom, co dostrzegasz w tych dwóch zdjęciach ze szczególnym naciskiem na warstwe znaczeniową, sugerowane symbole oraz to, jaka spójną i zamkniętą całość tworzą. A może ważniejsze w tych dwóch zdjęciach to, co w warstwie wskazującej? Zeby nie było to pustosłowiem bez znaczenia.
Czekamy bo jak na razie takimi wypowiedziami jak w tym wątku najzwyczajniej obrażaszy wszystkich wokoło którzy chcą sie tu czegoś nauczyć (przypomnę że to forum, a nie jakaś galeria) - osobiście już raz kolega takie podejście zzaprezentował na KKMie, po czym nastąpiło teatralnie odejście z tego forum - poziom prezentowanych zdjęć na nim byl za niski, co w takim razie kolega robi jeszcze na tym forum, skoro tu poziom na tym samym poziomie?

Świadomie zastosowali okeślone uproszczenia tworzące pewne konspekty - symbole - mające wpływ na oddanie nastroju miejsc.

Jakie uproszczenia, które tworzą jakie konspekty? Jaśniej szanownego kolegę prosimy, bo to jak na razie jest zwykle pustosłowie z narcystycznym podejściem do własnych słów.

Prosimy kolegę.


a zwlaszcza za to:

To może kolego, podzielisz się z nieświadomym plebsem


Za plebs w zadnym znaczeniu sie nie uwazam i w moim mniemaniu w postach Pyzika i wczesniejszych jego w tym temacie nie padlo takie okreslenie w niczyja strone ani tez inne obrazliwe.
Roby do ktorego nic osobiscie nie mam wg mnie powinien dostac za to ostrzezenia a za fakt ze jest moderatorem powinien byc zdjety z tej funkcji bo zwyczajnie sobie z tym nie radzi.



Właśnie pisałem w tej sprawie do morava na priv. Ale widzę, że już publicznie to hubacz wypunktowałeś, za co dzięki, więc mogę skasować mój PW.

Ja nic sugeruję, tylko czekam na głos morava w tej sprawie.
Mam nadzieję morav, że podejmiesz w tej sprawie bezstronną decyzję, bez kierowania się sympatiami...

#36 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 kwiecień 2008 - 17:24

jednak dalsze bicie piany ,
ja w wypowiedzi moderatora nie widzę nic zdrożnego, jak ktoś chce to podrzucę chusteczkę :roll:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#37 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 06 kwiecień 2008 - 17:25

BlueDun, dobrze, że przeganiasz tych, którym się nie chce z Tobą kłócić. Co racja to racja, dla słabych nie ma miejsca, niezależnie od tego jakie robią zdjęcia.

#38 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 kwiecień 2008 - 19:34

Monastor, widzisz to trochę nie tak ,
pomyśl jakbym komuś napisał ,że ma iloraz inteligencji pająka , to go nie wyzwałem , i chyba pająk mógłby sie czuć urazony , ale jak komuś napiszę że jest idiotą i debilem , to będzie miał powód tak ?
Tu nie idziedzie o słowa tylko o kontekst i semantykę , ja nie rozumiem jak ktoś pali głupa,że tak ( dokładnie - słowo w słowo nie ) nie powiedział , wiem , wiem, każdy czyta jak chce , niektórzy to sie wyróżnieni poczuli napewno.
Widzisz jaka różnica jest w interpretacji ? , pczeczytaj post magnum43 a pózniej swój w tym wątku.

Ciekawe jest to ,że jak jestem przeciwko to jest źle jak jestem za też źle , może ja powinienem być za a nawet przeciw ? :baby:
Problem to polega na tym ,że ja piszę co myślę, a nie co by ktoś chciał przeczytać . :blink:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#39 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 06 kwiecień 2008 - 19:37

BlueDun, zrozumiałem żart, ale uznałem, że jest on nie na miejscu, stąd riposta.

Ja też piszę co myślę, a jak widzę, że do kogoś nie trafia to daję spokój żeby nie skończyło się żadnymi przykrościami. Tym się różnimy. Ja chcę działać w społeczności akceptując jej wady i zalety, a Ty chcesz wszystkich przekonać do swojej, jedynej słusznej racji.

Ale o tym już nieraz było więc zgodnie z powyższym opisem, kończę dyskusję nie prowokując dalszych kłopotów.

#40 BlueDun

BlueDun
  • Zbanowany
  • 3103 postów
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 kwiecień 2008 - 19:44

Monastor, oki , tylko się nie żegnaj , bo jesteś kwiatem tego forum :mrgreen:

Ty chcesz wszystkich przekonać do swojej, jedynej słusznej racji.

pisząc o ewolucji ? hm :-/

na koniec - ja poprostu nie toleruje przymykania jednego oka bo wtedy mniej widać .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych