Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Śląska Grupa Regionalna Fotoprzyroda.pl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
287 odpowiedzi w tym temacie

#1 Magnum43

Magnum43

Napisano 13 marzec 2008 - 19:13

Wspólnie z kol.Paskudem postanowilismy w koncu ruszyć w teren na wspólny plener .
Miejsce wybrałem bardzo ciekawe ...ujscie Wisły do J.Goczałkowickiego , miejsce to obfituje niemal we wszystkie gatunki ptactwa wodnego . Ponadto bytują tu dziki,sarny i inni mniejsi przedstawiciele ssaków ....z ciekawostek są tu bobry i wydry .
1
Dołączona grafika
Dzisiaj zrobiłem rekonesans , miejsce zabagnione i dość trudno dostępne o tej porze roku .
Najważniejsze to jednak to aby się spotkać i wspólnie pofotografować ......w całej tej przygodzie z fotografia ...ważni są ludzie i to aby się poznawali .
Łączy Nas wspólna pasja i tylko to się liczy , a moze nawet uda się coś sfotografować :mrgreen:
Wiec jutro o 5.30 idziemy szukać wiosny ;-)

#2 Halina

Halina

Napisano 13 marzec 2008 - 19:59

Fajnie, że zaczyna działać kolejna Grupa Regionalna :-)

Powodzenia w wiosennych poszukiwaniach!

#3 rafal77

rafal77
  • Małomówny
  • 30 postów

Napisano 13 marzec 2008 - 19:59

Świetny pomysł z tym szukaniem wiosny bo coś dzisiaj przymroziło A co do ujscia wisły do goczałkowic to zgadza sie swietne miejsce nie tylko na zdiecia ale i na ryby

#4 Magnum43

Magnum43

Napisano 13 marzec 2008 - 20:03

swietne miejsce nie tylko na zdiecia ale i na ryby

Jasne przecież w końcu od ponad 30 lat wędkuje :mrgreen: Zapraszamy Wszystkich chętnych na następne Foto-Wyprawy ....Jutro z Paskudem pokażemy efekty .

#5 Halina

Halina

Napisano 13 marzec 2008 - 20:06

Jutro z Paskudem pokażemy efekty .

zapewne paskudne będą :mrgreen:

#6 rafal77

rafal77
  • Małomówny
  • 30 postów

Napisano 13 marzec 2008 - 20:08

swietny kawalek rzeki jest z drugiej stron jak wisła wypływa ze zbiornika troche uregulowany ale jesli chodzi o zdiecia to mysle ze bedzie co fotografowac. Udanych ujec na pewwno jutro zajze jak wam poszło. pozdr. :lol:

#7 paskud

paskud
  • Użytkownik
  • 270 postów

Napisano 13 marzec 2008 - 20:14

zapewne paskudne będą

niewątpliwie :mrgreen:
Najbliższy koncert gramy:

#8 Magnum43

Magnum43

Napisano 13 marzec 2008 - 20:14

drugiej stron jak wisła wypływa ze zbiornika troche uregulowany

My jutro będziemy na cyplu wcinającym się głęboko w jezioro...teren bardzo podmokły i wyłączony z wędkowania . Prwdziwy azyl dla wszelkiej masci stworów i ptaszorów. :mrgreen:
Halina w najgorszym razie sfotografujemy się nawzajem he he he .....no i moze jakis krajobraz ;-)

#9 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 13 marzec 2008 - 21:39

Pięknie! Życzę powodzenia i czekam na zdjęcia!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka

#10 Magnum43

Magnum43

Napisano 14 marzec 2008 - 21:29

Pobudka 4.30 ....szybkie śniadanko i wyjazd po Piotrka . Z lekkim niepokojem spoglądam w niebo , szaro buro . Dzień wcześniej ulewa i grad ....wieczorem rozmawiamy z Piotrem i decyzja zapada...JEDZIEMY ! w ostateczności ....zrobimy plener pt. Desperaci.pl :mrgreen:
Przyjazd na miejsce i na dzień dobry gromadka saren umyka przed nami......ups .
Teren jest dość trudny po lewej Wisła po prawej J.Goczałkowickie .
..Cel -najbardziej wysunięty cypel wcinajacy się na ok 4.km w jezioro , po drodze czeka wiele niespodzianek ...na chwilkę zatrzymujemy się i obserwujemy żerujące sarny dosłownie kilkadziesiąt metrów dalej kolejna atrakcja spokojnie żerujący dzik ...robimy mu kilkanaście klatek żeby nie myslał że jest ignorowany ;-) .
Nad głowami majestatycznie przelatują czaple siwe i białe .....uśmiechamy się z nadzieją ...nie jest żle :thumbsup: Coraz jaśniej i ciężkie chmury powoli ustępują ....delikatnie nieśmialo przebijają się pierwsze promienie słońca.
To będzie dobry dzień :mrgreen:
2.
Dołączona grafika
Na zdj. Piotrek czyli forumowy Paskud
Jedyna droga po prawej i po lewej huśtające się łąki ,jedyne dojście lekko podtopione .
3.
Dołączona grafika
Dzik nas nawet nie zauważył.....
4.
Dołączona grafika
Ten spryciaż pozwolił sobie pstryknąć tylko kilka klatek i się zmył.
5.
Dołączona grafika
To nasz cel .....kolonia kormoranów i czapli .....oraz mnóstwo innych gatunków które przedstawimy w dalszej części reportażu.
Piotr ma dzisiaj próbę zespołu bluesowego więc jego relacja będzie w innym terminie.

#11 MarcinP

MarcinP

Napisano 14 marzec 2008 - 21:33

Noo, nieźle się zapowiada. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy!

#12 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 14 marzec 2008 - 21:59

Wygląda na to, że to baaaardzo udany plener! gratulacje i czekamy na ciąg dalszy relacji!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka

#13 Magnum43

Magnum43

Napisano 14 marzec 2008 - 22:07

6.
Dołączona grafika
Nad głowami majestatycznie bez pospiechu przelatuja czaple białe.
7.
Dołączona grafika
Pierwszy kormoran zwiadowca ...zdjęcie kiepskie ..no ale cóż był pierwszy nalezy mu się miejsce w reportażu ;-)

#14 Roby

Roby

Napisano 14 marzec 2008 - 22:27

No ładny plener mieliście :-)

#15 paskud

paskud
  • Użytkownik
  • 270 postów

Napisano 15 marzec 2008 - 07:51

Ja chciałem tylko powiedzieć, że Magnum43 to wspaniały człowiek! Te kilka godzin spędzonych razem w "dziczy" :mrgreen: zaowocowały kilkoma udanymi kadrami i jest to właśnie Jego zasługa. Myślę, że ma coś z szamana i zamówił tę pogodę :lol:
Dzięki wielkie za ten plener!! Co tu dużo gadać... było zawodowo i zajefajnie!

kilka moich wypocin

8. Pluszak ;-) tragicznie wyszedł ale to mój pierwszy- więc cierpcie :evil:
Dołączona grafika

9. Szczeciniak :lol:
Dołączona grafika

10. i następny w kolejności jest u mnie taki pan
Dołączona grafika

cdn.
pozdrawiam paskudnie ;-)

#16 Magnum43

Magnum43

Napisano 15 marzec 2008 - 10:36

Myślę, że ma coś z szamana i zamówił tę pogodę

Już od dziecka bylem dziwny...he he he .... :-/

11.
Dołączona grafika
kolejnymi modelkami chętnymi do zdjęć były gąski :mrgreen:
12.
Dołączona grafika
Najwięcej jednak czasu poswięcilismy tym ślicznym ptaszkom ;-)
Był to Nasz pierwszy wspólny plener ..czyli mój i Piotrka .....mamy nadzieje że w najblizszym czasie grupa się powiększy . Wspólne fotografowanie ma tę ważną zaletę że oprócz przebywania z dziką naturą można wymieniać doświadczenia w zakresie technicznym dotyczącym warsztatu foto :mrgreen:
13.
Dołączona grafika
Nieuważny krok i plum :mrgreen: Na szczęście daliśmy sobie radę w tak trudnym terenie .

#17 Magnum43

Magnum43

Napisano 15 marzec 2008 - 11:33

14.
Dołączona grafika
Prawie wylądowała ;-) w ostatniej chwili zorientowała się że w tym miejscu odbywa się plener fotograficzny i postanowiła nie przeszkadzać :hihi:

#18 Orion

Orion
  • Małomówny
  • 30 postów

Napisano 15 marzec 2008 - 13:23

Piękna relacja Panowie, tylko pozazdrościć. Oby więcej takich inicjatyw :clap:
Pentax K100D SUPER + Pentax SMC DA 18-55 mm + Sigma 70-300 mm f/4.0-f/5.6 DG APO MACRO - pierwsze lustro, pierwsze doświadczenia

#19 paskud

paskud
  • Użytkownik
  • 270 postów

Napisano 15 marzec 2008 - 13:44

w międzyczasie przeleciała czapla, kormorany i inne wodne ptactwo, nie licząc sikorek które oznajmiały światu, że nadciąga dwóch forumowiczów :evil:

15.
Dołączona grafika

Widzieliśmy też szpaka już w wiosennym umaszczeniu i zimorodka, który tylko śmignął obok nas. Następne były łyse

16.
Dołączona grafika

w miedzyczasie można było podziwiać też inne okoliczności przyrody :)

17.
Dołączona grafika

pozdrawiam paskudnie ;-)

#20 Magnum43

Magnum43

Napisano 15 marzec 2008 - 15:29

18.
Dołączona grafika
To jest dopiero zasr....e miejsce :hihi: wszystko pokryte białym osadem ..wiadomo za czyją sprawą . W okresie lęgowym najlepszym ubraniem w tym miejscu ....jest worek foliowy :mrgreen: