Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Nęcenie Czapli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 15 grudzień 2007 - 22:28

witam

mam pewne miejsce gdzie są /jak dla mnie/ duze ilosc czapli (20szt.) przesiadują czasam na powalonym drzewie które leży częsciowo we wodzie. Zakonczyłem wlasnie budowe czatowni przy tym siedlisku ale boje sie ze mogą zrezygnowac z tego miejsca.
Czym moge podkarmiac i w jaki sposob te ptaki ?
Jest to moja pierwsza czatownia która wkoncu wybudowałem i bardzo mi zalezy na wspaniałych przeżyciach z tymi ptakami obserwując je z nie wielkiej odległosci.

Pózniej lub jutro umieszcze fotkę czatowni :P

#2 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 15 grudzień 2007 - 22:35

czy jakies odpady mięsne mozna wyłozyc na brzeg ? jesli tak to ile polecacie, jakiej wielkosci ?

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#3 fotosc

fotosc

Napisano 16 grudzień 2007 - 01:08

czaple i duze ryby wezma , jesli masz wode zamrozona , a one nadal tam siedza i zaczniesz je dokarmiac , to musisz to robic caly czas , ja wolalem jezioro z lodu polamac by mogly lowic , a zrobilem to nie daleko swojej czatowni :mrgreen:
jesli nie masz zamarznietego jeziora czy tam rzeki , to najlepiej isc tam jak jeszcze ciemno jest i wysiedziec do switu :mrgreen:


no i w zlym miejscu post napisales :mrgreen:

#4 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 grudzień 2007 - 11:41

czaple to chyba grochem ? :roll: :mrgreen:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#5 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 16 grudzień 2007 - 11:54

Może sypnij do wody trochę zanęty na mniejsze ryby, one będą tam żerowały co powinno zainteresować czaple.

Nigdy nie nęciłem czapli tak że gwarancji nie daję czy to się sprawdzi.

#6 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 16 grudzień 2007 - 15:07

heh dzieki za rady.
Jakos bardzo ciezko mi sie zebrac i bys tam przed switem.
Ile czasu przed świtem radzicie mi byc juz w czatowni ?
Moze w piatek sie zbiore jak nie bedzie ciapy.

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#7 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 grudzień 2007 - 15:47

morav, masz bardzo dużo racji , jak sie nęci ryby to one sie krecą w okolicy, podobny pomysł , ale z siatką z zanętą sugeruje ten guru z książki tutaj polecanej "w łonie natury " :mrgreen: do nęcenia zimorodków .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#8 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 16 grudzień 2007 - 16:16

oto moja buda:
Dołączona grafika
tuż za mną jest drzewo na ktorym przesiadują czaple. myslalem zeby mieso wyłozyc na brzeg lub w tą roslinnosc we wodzie.

#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 grudzień 2007 - 16:21

ŁukaszZ, bardzo fajnie to wygląda. Czuję że będą niezłe fotki ;-) okolica też widać dośc przyjazna dla zimorodków - wbij gdzieś ładny patyk na brzegu rzeki.

:ninja:


#10 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 16 grudzień 2007 - 16:49

zimorodki to tam są. W sierpniu robilem im zdjecia.
A co do miejsca to jest chyba stare koryto Wisly czy cos takiego, dlugie na 1km i lezy wzdłuż rzeki Wisła, z 200 metrów od niej.
apropo czapli, to w sobote gdy wykanczałem czatownie po wejsciu do wewnątrz aby napis sie herbaty zleciała sie czesc stada na przeciwny brzeg. Nic nie pozostało innego jak tylko cyknąc fotke i byc pełen nerwów ze tak daleko przysiadły :evil:
foto:
Dołączona grafika

#11 szpajchel

szpajchel
  • Małomówny
  • 4 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 17 grudzień 2007 - 17:23

Na coś takiego mówi się starorzecze. 1 km długości to sporo jak na okolice Krakowa - Puszcza?
Pozdrawiam, Przemek

#12 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 18 grudzień 2007 - 21:31

Witam,
bylem dzisiaj wywalic troche mięcha na brzeg przy czatowni a potem udałem się na przeciwny brzeg tego zbiornika wodne z myśla o kolejnej czatowni o innej perspektywie fotografowania ptaków. Teren okazuje sie podmokłym, da sie tam dostac tylko w gumowcach ale to nie wazne bo pewnie cos tam zbuduje na wiosne jesli to ma jakis sens.
Znalazłem tam ślady na sniegu jednej osoby, które prowadziły w krzaki. Pomyślałem ze podejrzana sprawa - sprawdze to. Poszedłem tymi sladami i okazało sie ze to są ślady osoby która wysypała wiele kupek kukurydzy i obierków z ziemniaków a przy nich było wiele miejsc z rozgrzebaną glebą. Jestem pewny ze to bażanty. Ale nie wiem co myslec o tej osobie. Czy to jakis kłusol, czy "myśliwy", rolnik, fotograf itd. Obawiam się o bycie w tamtym miejscu. Nie wydaje mi sie zeby ktos bezcelowo wysypywał tak wiele karmy dla ptaków.
Możecie cos doradzic ? czy mam cos zrobic z tą sytuacją itd.
A może jest to sprawka fotografa w co wątpie :/ niech sie ujawni :)

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#13 photo.kris

photo.kris
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Lokalizacja:
    szkoclandia

Napisano 22 grudzień 2007 - 15:14

Może sypnij do wody trochę zanęty na mniejsze ryby, one będą tam żerowały co powinno zainteresować czaple.

Nigdy nie nęciłem czapli tak że gwarancji nie daję czy to się sprawdzi.


"Bird Watching", december 2007, list czytelnika:
"While on holiday recently in Cuba, I watched some very clever behaviour from the hotel's Green Heron.[...]
Many of the hotel guests were using bits of bread to feed the fish and turtles and the heron had obviously picked up on the fact that the fish were attacted to this free food.
The Green Heron would select a piece of bread that had missed the water and carefully place it in the pond before moving a few paces back. It then waited until the fish arrived to feed before striking with its beak and catching its prey very easily.[...]
"

Takie skojarzenie. Mam nadzieje, ze obcy jezyk nie przeszkadza wiekszosci.. :book: www.ling.pl ;-)
Kris

#14 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 22 grudzień 2007 - 15:56

ŁukaszZ, przyznam sie szczerze ,że ja tez nie przepadam , jak ktoś sie kręci koło moich miejsc , nie zebym był zazdrosny , ale własnie chodzi o bezpieczeństwo.
mz to jakis pajonat raczej , ja spotkałem pania z psem , która zawzięcie odcinała mi mięso do nęcnia lisków i drapoli , uważała ,ze niszczy cos kłusolom , po miłej rozmowie doszliśmy do consensusu , ba nawet obiecała przekazac innym tam bywającym , że to w celach poznawczych nie konsupcyjnych, przynęta :mrgreen:
piszesz ,że to z przeciwnej strony , poobserwój z dystansu , czegoś sie pewnie dowiesz i jesteś bez watpienia bezpieczniejszy , jakby niedaj co .w co jednak watpię .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#15 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 styczeń 2008 - 22:25

odcinała mi mięso do nęcnia lisków i drapoli

Może przy wystawianiu mięcha powinno się jeszcze zostawiać kartkę - nie ruszaj to zanęta na (tu odpowiedni rodzaj zwierza) w celu wykonania mu zdjęć z ukrycia ;-) (forumowicz z www.fotoprzyroda.pl)

Zwierzakom chyba taka kartka by nie przeszkadzała a ludzi może przekona :roll:
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#16 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 18 styczeń 2008 - 22:47

I forumowiczów przybędzie :mrgreen:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#17 piotro82

piotro82
  • Użytkownik
  • 446 postów
  • Lokalizacja:
    głogów

Napisano 18 styczeń 2008 - 23:30

"wiele kupek kukurydzy i obierków z ziemniaków" to mi raczej przypomina nęcenie dzików a nie ptactwa :?: rozgrzebana ziemia to moze być buchtowisko :!:

#18 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 20 styczeń 2008 - 09:11

Ja już prawie czatownię mam na ukończeniu. Jutro tylko jade zakupić ciemną folię by na głowe nie kapało, siatka maskująca i gałęzie z uschniętymi liścmi do zamaskowania.
Mi wpadł taki pomys żeby przed czatownią postawić bałwanka przypominającego zarówno ubarwieniem jak i wielkością. Jak wszystko będzie gotowe wrzuce foto :mrgreen:

#19 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 20 styczeń 2008 - 21:00

piotro82, wiem jak wyglądają rozgrzebane miejsca przez dziki, jednak to o ktorym mowie nie wskazuje na dziki. ewindetnie tam sa bazanty bo i nawet wielokrotnie widzialem i slyszałem. :)
pozdro

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#20 piotro82

piotro82
  • Użytkownik
  • 446 postów
  • Lokalizacja:
    głogów

Napisano 20 styczeń 2008 - 22:19

ok nie bede sie spierał ;-) ale kukurydze i obierki z ziemniakow to ja z ojcem dzkikom wysypuje





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych